[21.06.2015] Triathlon DG

Awatar użytkownika
Jarek
Klubowicz

[21.06.2015] Triathlon DG

Post autor: Jarek » wtorek 10 mar 2015, 08:39

Regulamin imprezy
600 m pływanie, 21 km rower, 6 km bieg dookoła PIII - czyli większość z nas zna trasy na pamięć.
Impreza blisko, w tamtym roku były dopuszczane sztafety ale dystans jest na tyle krótki, że nadaje się w sam raz na debiut indywidualny.
Nie ma co mówić, "gdyby nie pływanie..." "Ola boga" 600 m to trochę więcej niż wanna i każdy da radę a zabawa może być przednia.

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Numer GG: 2982173
Kontaktowanie:

Re: [21.06.2015] Triathlon DG

Post autor: Adam » wtorek 10 mar 2015, 09:26

Wszystko super tylko właśnie ta wanna mnie powstrzymuje :( więc gdyby ktoś był chętny do sztafety to mogę jeździć i biegać :) a latem opanuję sztukę poruszania się po wodzie . kto "Pytajnik"

Awatar użytkownika
Jarek
Klubowicz

Post autor: Jarek » wtorek 10 mar 2015, 10:12

Na razie w regulaminie brak informacji o sztafetach. Być może dopuszczą jeszcze w późniejszym terminie.
Co do pływania, to jest jeszcze sporo czasu i każdy kto utrzymuje się na powierzchni da radę te 600 m przepłynąć przy chodzeniu 1x w tygodniu na basen. Ja jestem w Będzinie 2-3 razy/tydz. i w razie czego amatorskim okiem mogę coś doradzić w tej kwestii. Na zawodach wbrew temu co widać, zauważyłem sporo osób pływających żabką i bez pianek więc nie ma się czego obawiać. Tylko nawigacja na otwartym zbiorniku, to zupełnie coś innego niż tor w basenie, no i "pralka" na początku ale da się i to przeżyć ;-)

Awatar użytkownika
wallace
Klubowicz
Kontaktowanie:

Post autor: wallace » wtorek 10 mar 2015, 10:18

Zastanawiałem się już nad wystartowaniem tu, ale daję sobie jeszcze trochę czasu na decyzję i zobaczymy :-)

Edit: Niestety odpadam, bo niedobrze ze zdrówkiem.
### [2015] Cube Ltd SL Blackline 29" ... [2012] Kross Level A6 ... [1997] Giant GSR 200 ... [<<<] Romet Flaming 3, Reksio x2 ###

Awatar użytkownika
Marcin
Klubowicz

Post autor: Marcin » środa 11 mar 2015, 21:37

Ostrze sobie zęby na start. Pisałem już do organizatorów, ale może się Jarek orientujesz lub ktoś inny, czy można wystartować na rowerze górskim z prostą kierownicą? Adam jeśli była by opcja sztafety to chętnie "oddam bieganie" ;-)

Awatar użytkownika
Jarek
Klubowicz

Post autor: Jarek » czwartek 12 mar 2015, 06:59

Zawsze można na góralu i sporo ludzi tak jeździ, warto tylko oponki gładsze założyć ale na 21 km i tak wiele się nie straci. Liczy się zabawa.
BTW, widziałem jak goście na szosach objeżdżali tych na rowerach czasowych w kosmicznych kaskach ;-)

Awatar użytkownika
Marcin
Klubowicz

Post autor: Marcin » czwartek 12 mar 2015, 23:02

Dzięki Jarek:)

Dostałem też odpowiedź od organizatorów, wklejam całą.
Marcin pisze:Pisałem już do organizatorów, ale może się Jarek orientujesz lub ktoś inny, czy można wystartować na rowerze górskim z prostą kierownicą?
Witam,

chyba będzie trzeba zmienić ten zapis, bo być może nie jest czytelny.

Chodzi o to, że są dopuszczone rowery do jazdy na czas, ale to nie wyklucza żadnego rodzaju rowerów. Szczerze mówiąc, spodziewamy się, że sporo osób wystartuje na górskich rowerach (nawet rozważamy dodatkową rywalizację na Endomondo - np. najszybszy przejazd na rowerze górskim czy najlepszy łączny czas roweru i biegu).

Naszą imprezę kierujemy przede wszystkim do amatorów i tych, którzy chcą spróbować, co to triathlon Dlatego są krótkie dystanse (rozważamy jeszcze skrócenie pływania) i niewyśrubowane limity czasu. Do tego niskie opłaty startowe, jak na zawody triathlonowe.

Co nie oznacza, że na starcie nie pojawią się też zawodowcy :) Mistrzostwa Polski tydzień później przecież.

Pozdrawiam, Mariusz Ziach
Pozytywnie Zakręceni
tel. 501 502 076

Awatar użytkownika
Jarek
Klubowicz

Post autor: Jarek » piątek 13 mar 2015, 14:50

Czyli sprawa jasna.
Mam nadzieję, że nie będą jednak skracać pływania. To lekko wypacza ideę triathlonu gdzie i tak w wodzie niezależnie od dystansu spędzamy najmniej czasu. Skoro ktoś się obawia pływania, to przecież są duathlony - bieg/rower/bieg. A jeśli organizatorzy chcą przyciągnąć więcej ludzi, niech zorganizują właśnie takie zawody. Na 100 czy 200 m to nie warto wchodzić do wody ;-)
W sumie, to sam nie wiem czy wystartuję, bo tydzień po jest triathlon Frydman na który się zapisałem z górską trasą kolarską a w moim wieku trzeba dbać o regenerację ;-)
A i jeszcze, patrząc na trasę rowerową w DG, to niezły hardcore - 5 km i 4 pętle, najdłuższa prosta pewnie z 500 metrów więc współczuję ludziom na rowerach czasowych. Jeżeli jeszcze będzie to przy ograniczonym ruchu samochodowym, mogą być jaja.

Awatar użytkownika
Marcin
Klubowicz

Post autor: Marcin » poniedziałek 25 maja 2015, 23:58

Zabrakło mi chęci do rozpoczęcia treningów biegowych :) Ale organizatorzy wyszli naprzeciw takim leniom jak ja, i dodali opcje zapisu w sztafecie. W tym terminie nie ma jak dotąd żadnych rowerowych zawodów poza BM Jelenia Góra gdzie pewnie i tak nie będzie chętnych żeby jechać :) To może ktoś chętny na nową przygodę? Od każdej osoby w sztafecie, niezależnie od konkurencji licząc sobie 70zł, trochę dużo, ale przynajmniej nie ma kosztów dojazdów itp. Najchętniej widziałbym się na rowerze, pewnie jak większość. Mógłbym też wskoczyć do wody, tylko musiałaby się wyklarować reszta sztafety szybko, żebym zdążył przypomnieć sobie pływanie.

Zablokowany
phpbb 3.2 styles